עתירה כנגד פסק דין של בית הדין הארצי לעבודה - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • ט

  נשלח ע"יט 22:07, 14 בנובמבר 2013

  על פסק דין של בית הדין האזורי לעבודה התובע הגיש ערעור לבית הדין הארצי לעבודה. ככל שהתובע יחליט להגיש עתירה לגבי ההכרעה של בית הדין הארצי בערעור, כנגד מי צריך להפנות את העתירה, כנגד בתי הדין: הארצי והאזורי בלבד? או כנגד בתי הדין הארצי והאזורי והנתבע ?

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר,מנהל הפורום

  22:34, 14 בנובמבר 2013

  יש להגיש העתריה כנגד בית הדין הארצי והמשיבים

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.