עתירה מינהלית האם רק נגד החלטה - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • קליין

  נשלח ע"יקליין 15:54, 21 בנובמבר 2013

  ועדה מחוזית לתכנון החליטה לאשר תב"ע אבל בתנאים. בין היתר דרשה הוועדה כתנאי המצאת מסמך, והוסיפה כי על המסמך להיות מוצג תוך 90 יום, והיה ולא יומצא המסמך, בטל אישור התב"ע מאליו ללא צורך בהחלטה נוספת. המסמך לא הומצא . ובכל זאת הוועדה ממשיכה להתנהג כאילו התב"ע קיימת. אם תוגש עתירה מינהלית היא לא תוגש נגד ההחלטה הנ"ל אלא תתבע את ישומה או את תקיפותה, איך שנגדיר, השאלה עתירה כזו היא במסגרת עתירות מינהליות? שכן כאמור אין מדובר בתקיפת החלטה אלא להיפך בתביעת ישומה

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר,מנהל הפורום

  16:28, 22 בנובמבר 2013

  העתירה צריכה להיות נגד המדיניות של המשך יישום התב"ע

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.