זכות הטיעון והשימוע - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • ללא

  נשלח ע"יללא 17:18, 22 בנובמבר 2013

  זכות הטיעון והשימוע מוכרים לי בהקשר של פיטורים ודיני עבודה. שאלתי היא האם זכות הטיעון וזכות השימוע הם זכויות מוכרות שניתן להשתמש בהם גם באופן כללי? לדוג' : האם ניתן לטעון כנגד שופט שהוציא ביחס לבקשת התובע החלטה דחייה , "המתעלמת" קרי שאין בה כל התייחסות לטענות שהינן חשובות ונועדו למנוע את עיוות הדין פגיעה בזכויות וכולי.. כי השופט פגע בזכות הטיעון והשימוע של המבקש ?

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר,מנהל הפורום

  09:19, 24 בנובמבר 2013

  ניתן לטעון זאת בערעור

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.