חתימת עו"ד על תצהיר אימות של בן משפחה אשר מייצג בן משפחה חולה - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • ללא

  נשלח ע"יללא 13:43, 2 בדצמבר 2013

  אני מטפל ומייצג בן משפחה שאינו מסוגל לטפל בענייניו בהליכים משפטיים מול קרן פנסיה וכמו כן בעתירה לבג"צ בהקשר לכך. בכל ההליכים אני חתום על כל כתבי הטענות כאשר בן המשפחה מוסר הסכמתו וחותם ליד חתימתי כי הוא מסכים. לעתירה נתבקשתי להוסיף תצהיר אימות בו אני מצהיר בחתימתי כי כל האמור והעובדות בעתירה הינן אמת. כאשר בן המשפחה חתם לידי כי הוא מסכים.אני אמור להחתים עו"ד על התצהיר. השאלה היא: בגלל שבן המשפחה אינו יכול לטפל בענייניו, האם מספיק שהעו"ד יאמת רק את חתימתי על התצהיר? ושבן במשפחה יחתום כי הוא מסכים מבלי שהעו"ד יאמת גם את חתימתו? או שזה פוגם בתוקף התצהיר? ועורך הדין חייב לאמת גם את הסכמתו של בן המשפחה?

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר,מנהל הפורום

  17:07, 3 בדצמבר 2013

  בהנחה שבן המשפחה לא הוכרז פסול דין ואינו קטין, עליו לחתום באופן אישי.

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.