פסק דין תצהירי - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • טקסיר אברהם

  נשלח ע"יטקסיר אברהם 10:06, 9 בינואר 2014

  אני גר בשכונת גני אביב בלוד , יש כאן חברה משכנת (מגדלי הזוהר) שנמצאת בכינוס נכסים והיא נותנת אישורים לצורך רישום הדירה , וחברת ניהול אורית אור שאחראית על תחזוקת הבתים. החברה המשכנת לא מוכנה לטפל באישור ללא חתימת חוזה מול חברת הניהול. האם אפשר לבקש פסק דין תצהירי שימנע לינקג' בלתי חוקי זה.

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר,מנהל הפורום

  18:08, 9 בינואר 2014

  אפשר תמיד לפנות לבית המשפט - השאלה היא מדוע הם מסרבים לתת את האישור. על פניו זה נראה בלתי חוקי

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.