הגשת מכרז בשותפות - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • קובי

  נשלח ע"יקובי 19:08, 16 בינואר 2014

  שלום רב, לצורך הגשת מכרז ועמידה בתנאי הסף הגשנו מכרז משותף - חברה בע"מ ואדם פרטי ביחד (לאדם הפרטי אין קשר לחברה לפני מועד המכרז) בסיור הקבלנים , גם נציג החברה השתתף וגם האדם הפרטי השתתף , את מסמכי המכרז רכשנו ביחד וכל המסמכים נחתמו ביחד. ההצעה הוגשה עם כל המסמכים המדויקים שדרשו כולל ערבות , האם יש סיבה לפסול את הזכיה בשל השותפות?

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר,מנהל הפורום

  12:59, 17 בינואר 2014

  על פניו אין סיבה לפסול - אלא אם שותפות נאסרה בתנאי המכרז
  בברכה
  עופר יהלום, עו"ד

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.