מסירת מידע לוועד הבית- חברה משכנת - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • יעל א

  נשלח ע"ייעל א 22:22, 17 בינואר 2014

  שלום רב, הננו משמשים כוועד נבחר בבניין משותף. רישום הזכויות מתנהל אצל עורך דין המשמש כחברה משכנת. לשם מילוי תפקידנו כוועד פנינו לחברה המשכנת בבקשה לקבלת מידע על בעלי זכויות בבניין, זאת מאחר והנכסים ריקים ולא משולם וועד בית בגינם, ולא עלה בידי הוועד לאתר את זהות הבעלים. החברה המשכנת השיבה כי היא מנועה מלמסור לוועד את הפרטים בשל הגנת הפרטיות. אנו סבורים שבהתאם לחוק חופש המידע הינה מחוייבת למסור לנו המידע זאת לשם מילוי תפקידנו על פי דין. נשמח לעזרה והבהרה בברכה יעל

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר,מנהל הפורום

  08:26, 19 בינואר 2014

  קודם כל - לדעתי השאלה שייכת יותר לפורום מקרקעין מאשר מנהלי, אבל אשתדל לענות עליה.

  אני מניח שמדובר בבית דירות שעדיין לא נרשם כבית משותף, כלומר אין רישום פרטני של הדירות, ולכל דייר יש בטאבו רק הערת אזהרה על שמו. מכאן שאמורים להופיע שם פרטי הבעלים.
  בקשר לכתובות המגורים שלהם, אם אינם מתגוררים בבניין - ניתן להיעזר במשרד הפנים לחיפוש לפי מספר ת.ז., או לנסות לפי מדריך הטלפונים.
  בברכה,
  עופר יהלום, עו"ד

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.