עתירה מנהלית נגד המועצה ומשרד החינוך - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • צבי

  נשלח ע"יצבי 22:23, 13 במרץ 2014

  שלום. ברצוני לדעת האם יש מקום לעתירה מנהלית במקרה הבא: השבוע הודיעו לנו שתלמידי כיתות א ו-ב בבית הספר השכונתי יועברו בעוד חודש לבית ספר אחר לצורך הרחבת בית הספר הקיים. הם יועברו עד לסוף השנה ואין התחייבות שיחזרו בתחילת השנה הבאה. האם ניתן להודיע באתרעה כה קצרה ולקבוע עובדות בשטח והאם יתכן שאין לנו ההורים זכות ערעור או שימוע ? נאמר לנו שההחלטה התקבלה לפני כשבוע אבל אנחנו יודעים שכבר היה מכרז ונבחר קבלן ושההחלטה התקבלה לפני הרבה זמן ופשוט הסתירו זאת מההורים. כרגע אנחנו רוצים לעצור את התהליך כדי שתהיה לנו שהות לבחון את העניין, להציע חלופות ולערער על ההחלטה. השאלה היא באיזו מסגרת משפטית ניתן להיעזר, האם בעתירה מנהלית ? ואם כן, כיצד. תודה.

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר,מנהל הפורום

  16:24, 14 במרץ 2014

  נראה שהדרך הנכונה היא עתירה מנהלית

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.