תביעה וועדת ערר צה"ל - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • יוני

  נשלח ע"ייוני 16:35, 21 במרץ 2014

  לפני 3 חודשים התמודדתי בתפקיד לקבע, התקבלתי ואמרו לי תתפטר מהעבודה תתחיל שירות מילואים בתנאי קבע. בשלב הסופי של תהליך הגיוס נאמר לי שבמיון הפסיכולוגי קבעו שאין לי מספיק מוטיבציה לשירות ולכן לא מאשרים גיוס לקבע. היחידה והחיל בו אני משרת פנו למחלקת הסגל שהם רוצים אותי ואני עובד מצוין. מחלקת הסגל עדיין מסרבת לאשר את הגיוס. עכשיו הגשתי תביעה לוועדת ערר.

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר,מנהל הפורום

  08:06, 23 במרץ 2014

  קודם כל - נראה לי שעשית טעות כשהתפטרת לפני האישור הסופי של קבלתך; אני מבין שלא קיבלת אישור בכתב.

  אם אין עוד שאלות, אני מאחל לך בהצלחה בועדת הערר.

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.