ביטול החופשה לתלמידים בספטמבר - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • דרור

  נשלח ע"ידרור 06:55, 24 במרץ 2014

  שלום. אתמול פורסמה בעתונים החלטת משרד החינוך לבטל שלושה ימי חופשה לתלמידים בספטמבר הקרוב. אני, ואני יודע שעוד רבים כמותי, כבר קבענו חופשה לתקופה זו, ואף שילמנו עליה. שאלתי: האם ניתן לערער על ההחלטה בפני גוף שיפוטי כלשהו? תודה.

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר,מנהל הפורום

  08:52, 24 במרץ 2014

  אפשר לעתור לבג"ץ נגד ההחלטה, למרות שאני לא יודע להעריך את סיכויי העתירה.
  ניתן גם לתבוע מהמדינה את דמי הנזק כתוצאה מביטול החופשה.

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.