בקשה לאחר החלטה - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • ללא

  נשלח ע"יללא 19:45, 30 במרץ 2014

  בג"צ כבר מסר החלטה סופית. ברצוני לפנות אליו על מנת לתקן טעות שנפלה בהחלטה. רציתי לכתוב את הבקשה מבלי לציין בהתחלה את שם העותר ושמות המשיבים (מטעמים של חוסר מקום). האם ניתן להגיש בקשה כזו רק עם מס' ההליך וחתימת העותר?

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר,מנהל הפורום

  08:14, 31 במרץ 2014

  לא ברור מה זה "חוסר מקום" - אפשר להגיש על יותר מעמוד אחד
  בכל מקרה, רצוי לציין את כל הפרטים
  בברכה
  עו"ד עופר יהלום
  04-8712207
  yahalom@lawyer.com

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.