מכללה לא מכירה בהקלת זמן שנקבעה עי פסיכיאטר - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 15:20, 6 באפריל 2014

  זה מנוגד לחוק ועל אף שמכללה אחרת הכירה בכך קודם לכן, כך כתוב במכללה: "אבחון הפרעת קשב וריכוז נעשה בשני מישורים: 1. במישור הרפואי - הרופאים המורשים לאבחן את ההפרעה הם נוירולוגים ופסיכיאטרים מומחים להפרעות קשב וריכוז. הם גם יכולים לבדוק את יעילות הטיפול התרופתי (בריטאלין ונגזרותיו), לרשום תרופות וללוות את המאובחן עד לאיזון המינון המתאים לו. האבחון הרפואי שולל הפרעת קשב ממקור שאינו נוירולוגי-מולד (כגון, הפרעות שינה, אנמיה, מחסור בויטמינים או מינרלים שונים, מצבי דיכאון או חרדה וכד'), אך אינו מנתח את תפקודי הקשב השונים לשם מתן התאמות בבחינות. 2. במישור התפקודי לימודי - לשם קבלת המלצות להתאמת תנאי בחינות. יש צורך לעבור אבחון, הבודק האם התפקודים הפגועים אכן משפיעים על ההישגים האקדמיים, ומצריכים מתן התאמות בבחינות." ======================================================= החוק בסעיף 6(4)(ג): http://www.nevo.co.il/law_html/Law01/999_941.htm ==== מה עושים והכי מהר לדעתכם?

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר,מנהל הפורום

  08:33, 7 באפריל 2014

  קביעה של מכללה/בעל מקצוע אחד לא מחייב את המוסדות האחרים.
  אני מציע לבצע אבחון מחדש, או להביא חוות דעת של מומחה פרטי
  בברכה
  עו"ד עופר יהלום
  04-8712207
  yahalom@lawyer.com

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.