תביעה מנהלית נגד משרד החינוך - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • אסתר

  נשלח ע"יאסתר 10:07, 3 באוגוסט 2014

  שלום רב, אני מבקשת לבדוק האם ניתן להגיש תביעה נגד משרד החינוך ו/או הרשות המקומית על סירובם לאפשר לבתי ללמוד בבית הספר לאומנויות (לאחר שעברה את מבחני הקבלה) . עליי לקבל אישור לימודי חוץ שבלעדיו בית הספר לאומנויות לא יערוך רישום שלה. פניותיי למנהל מח' החינוך ברשות ולראש העיר נענו בשלילה בטענה כי זו המדיניות העירונית ורק מקרים ייחודיים מאושרים והגדילו לעשות כשטענו שבית הספר לאומנויות אינו בית ספר ייחודי. חשוב לציין בעיר אין מגמת תאטרון בחטיבות ולמעשה בהחלטתם נשללת ממנה הזכות ללמוד את מבוקשה והזכות להגשמה עצמית כפי שהיא מוצגת בחוק זכויות התלמיד. פנייתי למנהל מחוז ירושלים נענתה בתשובה שהם לא רוצים ליצור תקדימים, זה המקום לציין כי 11 תקדימים כבר לומדים בבית ספר זה מהרשות בה אני מתגוררת, שלושה מהם אושרו בשנה זו!!! וכי תלמידים רבים אחרים מקבלים אישור לימודי חוץ בבתי ספר שונים בירושלים. תודה אסתר

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר יהלום, עו"ד,מנהל הפורום

  12:51, 3 באוגוסט 2014

  קודם כל, למען הדיוק - את שואלת על עתירה מנהלית; תובענה מנהלית היא בעניין כספי, וגם זה רק בנושא מכרזים.
  לשאלתך, קודם כל אני מבין שהתנאים היחידים לקבלה הם מבחני הקבלה של בית הספר ואישור ללימודי חוץ.
  יש לבחון מה ייחודי בתלמידים שכן קיבלו אישור, ומה ההבדל - אם בכלל- ביניהם לבין הבת שלך
  בברכה
  עו"ד עופר יהלום

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.