עתירה מינהלית נ' משרד הבריאות - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • נאוה לבר

  נשלח ע"ינאוה לבר 15:48, 9 בספטמבר 2014

  שאלתי היא , האם ניתן להגיש עתירה מינהלית נגד המרכז הגריאטרי של משרד הבריאות כנגד החלטה לממש עיקול על דירה בדרך של מכירה באמצעות כונס נכסים - העיקול נרשם על פי פקודת המיסים. . נפתח תיק הוצל"פ ומונה כונס נכסים. העיקול נרשם בשל חובות אישפוז קשיש במרכז הגריאטרי.

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר יהלום, עו"ד,מנהל הפורום

  08:24, 10 בספטמבר 2014

  הנושא הזה הוא לא בין הנושאים שניתן להגיש בגינם עתירה מנהלית. אם אתה טוען שאין חוב - או שבעל הדירה לא צריך לשלמו - הדרך הנכונה היא להגיש תביעה לבית משפט שלום.

  בברכה
  עו"ד עופר יהלום
  יהלום את ברקוביץ – משרד עו"ד
  רשויות (מנהלי), מקרקעין, תביעות ייצוגיות
  מכהן בועדה למשפט מנהלי בלשכת עוה"ד
  מנהל פורום בג"ץ ומנהלי באתר "משפטי"
  __________________________

  כתובת: בן גוריון 63, קרית ביאליק
  טלפון: 04-8712207
  פקס: 04-8715640
  נייד: 052-3246205
  מייל: yahalom@lawyer.com
  אתר: WWW.LAWPRACTICE.CO.IL


  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.