אפשרויות ערעור על פסק דין בהליך שנפתח מחדש - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • א

  נשלח ע"יא 13:41, 30 בספטמבר 2014

  בהליך מחוק אשר נפתח מחדש ניתן פסק דין שאינו מספק. האם כל הזכויות של התובע לגבי פסק הדין הנ"ל עומדות לו כבכל הליך רגיל? קרי האם התובע יכול לערער על פסק הדין? או שישהגבלות כלשהם ולא ניתן לערער ע פסק דין שניתן בהליך מחוק שנפתח מחדש?

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר יהלום, עו"ד,מנהל הפורום

  08:42, 1 באוקטובר 2014

  אין מגבלות במקרה כזה.

  אגב, נראה לי שהשאלה שייכת לפורום בתי משפט.

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.