עתירה לבג"צ - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • אלמוני

  נשלח ע"יאלמוני 16:35, 8 בינואר 2015

  כנובע ממצאים והוכחות לגבי אופן התנהלותו של גוף ציבורי סוציאלי כלפי אדם יחיד, עולה חשש ממשי כי ישנם נפגעים נוספים שפרנסתם הקיומית קרי זכותם החוקתית לכבוד נפגעה בגין התנהלותו של הגוף.ה אם ניתן לעתור לבג"ץ כי למען הצדק והאינטרס הציבורי יברר ויכריע באופן ההתנהלות של גוף זה למול אותו אדם יחיד?

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר יהלום, עו"ד,מנהל הפורום

  17:17, 8 בינואר 2015

  יתכן שכן , תלוי בנסיבות. קיימת גם אפשרות של פניה למבקר המדינה
  בברכה
  עופר יהלום, עו"ד

  תגובה
 • 12:40, 4 במרץ 2015

  עו"ד עופר יהלום . מנסיון אישי אחרי שהאדם נפגע קשות. מבקר המדינה מוסיף להתעלם באלגנטיות. ראשית יש לבדוק את המערכות הציבוריות שפוגעות ללא סוף באזרח ואח"כ את חברי הקבינט הפוליטי ועוד ... בכל מקום יש עשבים שוטים שאלת המליון דולר תורמים לאזרח או מזיקים?

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.