פגיעה בעיקרי הצדק הטבעי במתן פסק דין - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • נועה

  נשלח ע"ינועה 10:34, 5 במרץ 2015

  שלום לך, הוגש נגדי ונגד בעלי כתב תביעה בנושא קניין רוחני, בבימ"ש המחוזי, שאנו הנתבעים השניים והשוליים בו. לפני חודש ניתן פסק דין בו אנו נדרשים לשלם סכום כפול ואף יותר מהנתבע הראשון, העיקרי בכתב התביעה. הגשנו בקשה לתיקון טעות בפני השופט, ולאחר שביקש את תגובת הצדדים בתיק, הוא הגיב שאינו מוצא מקום לתקן. (בתגובה התובעת כתבה שנזק שגרם נתבע 1 הוא גדול ויש להגדיל את חלקו בפיצוי, אולם לא להפחית את שלנו) הראיות בתיק מוצקות וברור שמדובר בטעות, אך מכיוון שפניה לעליון כרוכה בעלויות כספיות שאין באפשרותנו לשלם, אני מבקשת לדעת מה ניתן לשנות כדי לשנות את רוע הגזרה וחוסר הצדק המשווע שנעשה כלפינו? אודה לכל עזרה ו/או הכוונה, נועה

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר יהלום, עו"ד,מנהל הפורום

  16:25, 5 במרץ 2015

  הנושא שייך לפורום בתי משפט ולא לכאן, אבל כמה שאני מבין מהשאלה לא היה טעם בבקשה לתיקון, והיה עליכם להגיש מלכתחילה ערעור.

  תגובה
 • 19:44, 5 במרץ 2015

  בבקשה לתיקון טעות, הפנינו את תשומת ליבו של השופט למה שנכתב ונאמר על הנתבע הראשון, ובקשנו החלפה בין הצדדים.
  מכיוון שהפורום הזה דן בין השאר בפן המנהלי ובשאלות חוקיות, חשבתי שמקומו כאן.

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.