• נילי אהרון

  נשלח ע"ינילי אהרון 07:56, 5 במאי 2015

  שלום, אבא שלי בעל הנכס של סבתא שלי מזה 20 שנה. הנכס רשום על שם סבתי זיכרונה לברכה אך לאבי יש צו ירושה וכן ייפוי כוח בלתי חוזר על הנכס. במשך 20 שנה הוא היה אחראי על הדירה מול המועצה ומשלם ארנונה. לאחרונה הבית לא ראוי למגורים ואכן מהנדס המועצה שהגיע למקום קבע שהבית לא ראוי למגורים. אולם המועצה כעת מקשה עלינו לקבל הנחה בארנונה בטענה שהם רוצים צו קיום ירושה מבית משפט. הבעיה היא שמאז שהתלוננו על התנהלות מנהל מחלקת גביה למנכל משרד הפנים אנו חשים רדיפה אישית ממנו וכן ניסיון כל פעם להקשות. השאלה היא האם כדי לבקש הנחה לא מספיק צו ירושה וכן ייפוי כוח בלתי חוזר. ואיפה ניתן למצוא את התקנות או לשון החוק כדי לדעת על סמך מה הם מבקשים את צו קיום ירושה. האם יש איפשהו את חוק הארנונה. שכן למיטב ידיעתי לפי חוקיות המנהל רק מה שרשום בחוק על המנהל לבצע ולא מה שלא רשום. זאת אומרת שיכול להיות שהם פועלים לא במסגרת סמכותם. אשמח לתשובה מהירה תודה רבה

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר יהלום, עו"ד,מנהל הפורום

  11:46, 22 במאי 2015

  ממש כמו מספיק צו ירושה לחיוב בארנונה, הוא מספיק לפטור, שניתן לפי ס' 330 לפקודת העיריות.
  בכל מקרה, אני מציע לרשום את הנכס על שם היורשים.

  בברכה
  עו"ד עופר יהלום
  שד' בן גוריון 63, ת.ד. 5700
  קרית ביאליק 27156
  טל' 04-8712207, 052-3246205
  yahalom@lawyer.com
  _______________________

  תביעות ייצוגיות, רשויות, מקרקעין, פשיטות רגל
  חבר ועדת המחוז לתכנון ובנייה
  ומשפט מנהלי בלשכת עורכי הדין,
  והועדה הארציות למשפט חוקתי ובתי משפט

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.