בקשה מבג"צ - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • רוני

  נשלח ע"ירוני 15:37, 3 בספטמבר 2015

  ברצוני לשלוח לבג"צ ( לאחר מתן החלטה סופית בהליך), בקשה לעניין הפיכת ההליך מפומבי לפרטי וחסוי. לעתירה צרפתי רשימת תכולה ורשימת נספחים- האם לבקשה הנ"ל עליי לצרף גם רשימת נספחים? האם עד ל-5 עמודים ניתן להעביר הבקשה בפקס? תודה

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר,מנהל הפורום

  14:43, 9 בספטמבר 2015

  אפשר להעביר בפקס עד 5 עמודים

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.