האם בג"צ הוא הכתובת - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • ראובן

  נשלח ע"יראובן 12:05, 21 בספטמבר 2015

  בגין בקשה לקבלת קצבת נכות -קרן פנסיה התנהלה כנגד עמית (חולה ונכה) בחוסר תום לב קיצוני ואפילו באופן פלילי- על מנת לגזול מהעמית את זכויותיו. כאשר ההליכים כנגד הקרן בבתי הדין לעבודה אזורי+ארצי (מטעמים שונים) נסתיימו מבלי שבתי הדין פנו לבחון לגופו של עניין את התנהלות הקרן בכלל ואת התנהלותה השערורייתית של הקרן בפרט - האם בג"צ מהווה כתובת לבחון את התנהלות הקרן ? זאת אומרת האם ניתן להגיש לבג"צ עתירה מן הצדק בה ייטען כי יש לבחון את התנהלות הקרן לגופו של עניין ???? וכי בהתאם להתנהלותה השערורייתית יש לשלול מהקרן את סמכותה להחליט בדבר הזכאות של העמית.

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר,מנהל הפורום

  14:32, 21 בספטמבר 2015

  ערעור על בית הדין הנארצי לעבודה יש להגיש לבג"ץ, אבל יתערב רק במקרים חריגים

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.