עיתור לבגץ - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • מיכאל

  נשלח ע"ימיכאל 15:15, 4 באוקטובר 2015

  שלום...יש לי עתירה שאני מאוד מעוניין להוציא לפועל, אך אין לי כסף לשכור עורך דין (אלא אם הוא יקח את זה על עצמו בחינם, מה שאני בספק) ואני אפילו לא בטוח שזה נכלל כעתירה רלוונטית לגוף הזה, אבל אני מנסה את מזלי, אין מה להפסיד...מקווה לראש פתוח כי זה באמת דבר מאוד חשוב מבחינת המדינה, ואם אתם המקום שקובע ונותן לאזרחים לפנות אליו בבקשות מהסוג הזה, אתם המוצא האחרון... יש לי שאלה, מקווה לקבל החזר תשובה גם אם היא שלילית. אני חייל חובה כרגע, לא עושה משהו חשוב הייתי רוצה לשאול אם חייל רשאי להגיש עתירה לבג''ץ? אספר רקע קטן בנוגע למקרה: אני אתאיסט, לא מאמין באלוהים, ובטוח ב90% לאור המצב לאחרונה, שאפשר לשנות אותו, ואני סבור בכך שהדת קשורה למצב בישראל כרגע לפחות יותר מ50%, כמובן שהפוליטיקה נלווית אבל הכל התחיל מרקע דתי, רקע ערך: הריבים בירושלים (עיר קדושה) ובהר הבית בפרט. הייתי רוצה באמת שהאתאיזם יראה את עצמו בישראל יותר, ושאנשים יבינו שזה באמת מה שיכול להציל את המצב. כמובן שאף אחד לא נותן לזה יד או דחיפה, פוליטיקאים לא נמנים עם השקפות לא דתיות, ואנחנו נותנים לדת להשתלט על הכל, ואז מתפלאים שאנחנו מקבלים על הראש, אני יכול להסביר יותר לעומק למה זה באמת יכול להיות משהו מאוד חשוב למצב הביטחוני שלנו ולמה הדת היא מאוד עיקרית במצב הרע שלנו כרגע. דוגמה קטנה אחת תהיה הריבים על הר הבית, ברגע שלא נראה טעם להתפלל ולהאמין בישות בלתי נראית, לא נחשוב שיש מקומות קדושים ומהוללים שמצריכים אותנו לריב עליהם ולהתפלל 3 פעמים ביום, וכמובן שאם הדת היהודית תקרוס אז על אחת כמה וכמה דת שמבוססת עליה כמו איסלאם...רק האטומים ביותר ימשיכו בשלהם. באמת זה ניתן לשינוי, ולא כי זה כמו מפלט מהמצב, אלא כי זו האמת, ועל הדרך היא תביא תשפר את המצב...אני יודע שזה נשמע הזוי, אבל לאף אחד אין אומץ לעשות עם זה משהו באופן רציני...כמובן שאני לא מצפה לתשובה חיובית, אבל עדיין אשמח לתגובה מסוימת במידה וקראתם הכל...אבקש רק שלא תפסלו את הבקשה רק בגלל שחס וחלילה מי שקרא את הבקשה יהיה בן אדם דתי ומאמין הדוק שלא מתאים לו הצעה כה פרובוקטיבית ווכופרת, הנקודה פה הרבה יותר חשובה, אני לא שואף לפגוע באף אחד ובאמת לא אכפת לי שאנשים יחיו כדתיים, אבל לאור המצב, זה באמת דורש שינוי והתערבות מסוימת...ואין על מי לסמוך

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר,מנהל הפורום

  09:17, 8 באוקטובר 2015

  כל אחד יכול לעתור לבג"ץ, אבל השאלה שלך לא שייכת למערכת המשפט. אני מציע לך לפרסם מאמר ברשת
  בברכה

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.