התמשכות תהליכי משמעת בלשכת עורכי הדין - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 15:03, 28 בנובמבר 2015

  באפריל (2015)הגשתי תלונה על התנהלות עורך דין הלשכה בקשה מעורך הדין תגובה ופנו אלי בבקשה לתגובה לתגובת עורך הדין העברתי תגובה נוספת ביוני 2015 לפני כחודש(במענה לשאלתי לגבי החלטתם) נמסר שעדין אין החלטה אם להגיש קובלנה האם אין הגבלת זמן? באינטרנט כתוב שהחלטת הקובל להגיש תלונה או לא להגיש עד 90 יום. אכן 90 יום? מה עלי לעשות? תודה

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר יהלום, עו"ד,מנהל הפורום

  08:24, 2 בדצמבר 2015

  אני מציע לפנות לועדת האתיקה הארצית, ואם לא יעזור אז למבקר/ראש הלשכה

  בברכה

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.