סירוב משרד הפנים למתן חומר - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • אור

  נשלח ע"יאור 09:19, 15 בדצמבר 2015

  שלום, אמי פנתה למשרד הפנים בבקשה לקבלת חומר אודות אביה שנפטר. בקשתה סורבה לאור חוק חופש המידע ובנימוק שהיא צריכה להציג צו של בית משפט. השאלה מה עליה לעשות עתה- האם עליה לפנות בעתירה מנהלית לבית המשפט המחוזי בשבתו כבית משפט לעניינים משפטיים או שצריכה לערער על ההחלטה ? איך זה הגיוני שלא ניתן לקבל מידע אודות בן משפחה מקרבה ראשונה. תודה רבה

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר יהלום, עו"ד,מנהל הפורום

  07:07, 16 בדצמבר 2015

  נראה לי שהדרך הנכונה היא להגיש עתירה לפי חוק חופש המידע
  בברכה
  עו"ד עופר יהלום
  שד' בן גוריון 63, ת.ד. 5700
  קרית ביאליק 27156
  טל' 04-8712207, 052-3246205
  yahalom@lawyer.com
  _______________________

  תביעות ייצוגיות, רשויות, מקרקעין, פשיטות רגל
  חבר ועדת המחוז לתכנון ובנייה
  ומשפט מנהלי בלשכת עורכי הדין,
  והועדה הארציות למשפט חוקתי ובתי משפט

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.