פינוי שוק באופן מיידי וללא התראה - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • יונה

  נשלח ע"ייונה 13:11, 12 במרץ 2016

  שלום אחרי הפעלת דוכנים בשוק עירוני פעמיים בשבוע במשך 15 שנה , הוחלט עי העירייה להפעילו אחת לשבוע. כל זאת ללא התראה ובאופן מיידי. .האם זה חוקי? מה הם זכויות מפעילי הדוכנים שזה הוא מקור פרנסתם העיקרית? תודה

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עו"ד עופר יהלום,מנהל הפורום

  08:46, 25 במרץ 2016

  נראה שיש מקום להגיש עתירה לבג"ץ, אבל זה תלוי בנימוקי ההחלטה

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.