עתירה לבג"ץ בנושא הרכבת הקלה - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • שגיא

  נשלח ע"ישגיא 11:57, 5 ביוני 2016

  למנהל הפורום שלום רב, הנושא דובר בתקשורת זמן רב ובכ"ז מעלה שוב, מבקש להגיש עתירה לבג"ץ, בגין אובדן הכנסות של עסקים באיזור, בזבוז משאב זמן יקר של אוכלוסיה רבה הנוסעת לביתם וכעת מתעכבים עוד 5-10 דקות לכל כיוון. נשמח לעל עצה או רעיון לעתירה כזו ופיצוי בהתאם

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר יהלום, עו"ד,מנהל הפורום

  17:53, 8 ביוני 2016

  אם יש מקום להגשת תביעה כזו, הערכאה המתאימה היא בית המשפט האזרחי - שלום או מחוזי, לפי הסכום.

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.