תקיפה נגד אירן - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • דרור

  נשלח ע"ידרור 00:33, 6 בפברואר 2012

  תודה על תשובתך להמשך שיחתנו. אני מסתמך על בבג"צ 5167/00, הלל וייס נ' ראש הממשלה, ו , בבג"צ 3123/99 הילמן נ' השר לביטחון פנים. תשובתך היא קצרה ועניינית אך האם היא מעוגנת גם בחוק יסוד השפיטה? מה לדעתך הביקורת השיפוטית בתחום זה . כמדומני בתקופת ברק , האקטיביזם השיפוטי כלפי שאלות ביטחון היו נוגסות ביותר. האם תוכל להרחיב בעניין. האם לדעתך תשובתך היא אקסיומטית? תודה רבה אשמח לתשובה . רק לשם ההגינות אני עושה עבודת מחקר לגבי ביקורת שיפוטית. כיום אני בעל תואר במשפטים ורוצה להמשיך לתואר שני במשפטים. תודה על שיתוף הפעולה.

  השב
 • 10:15, 20 ביוני 2012

  לדרור. מקווה שאתה תהיה עו"ד הוגן ביותר. לצערי עו"ד מגינים גם על עבריינים גדולים ואתית העניין מאד מפריע לי.

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.