תביעה נגד הרשויות - המשטרה - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • ירדן

  נשלח ע"יירדן 22:01, 16 במאי 2012

  צהריים טובים... יש בבעלותי קיוסק, לפני כשנתיים ביתי נחשדה במכירת אלכוהול לקטין והעסק נסגר לשבועים, שוב לפני חודשים נסגרתי בעיקבות חשד למכירה לקטין למרות שהקטינים אמרו בחקירתם שהבירה הובאה מבתם, אך לקצין המשטרה נראה שהם הגנו עלי ונסגרתי ל7 ימים. לפני חודש שוב באו אלי שוטרים וניסגרתי לחודש בעיקבות חשד למכירת אלכוהול... 2 קטינים טענו שקנו אצלי וודקה שבוע וחצי קודם והמצלמות במקום תיעדו אחורה רק שבוע כך שלא הייתה לי הוכחה כנגד. הגשתי ערעור לבית המשפט המקומי ושם על פי הפרוטוקול התביעה טענה כי יש נגדי ונגד ביתי תיק מלפני שנתיים{המקרה הראשון} על אלימות, תקיפה ואיומיים כנגד בקטין... בעיקבות כך החליטה השופטת להשאיר את צו הסגירה בעינו. ... לגבי טענת המשטרה כי תקפתי ואיימת אני וביתי.. לא היה ולא נברא! להפך לפני מספר חודשים קיבלתי מכתב כי התיק נסגר. היום לאחר חודש פתחתי את העסק, שעה לאחר הפתיחה הגיע דואר רשום מהעיריה על ביטול רישיון העסק... האם אני יכולה לתבוע את המשטרה על עדות שיקרית שביעקבותה נסגרתי ועל עוגמת הנפש ובנוסף לקיחת רישיון העסק.? אשמח לתשובה. תודה מראש, ירדן.

  השב
 • 09:47, 20 ביוני 2012

  אני לא בג"צ ולא יועצתכמובן אלא מישהי שאכפת לה. דעתי היא שכל מי שמוכר אלכהל וסמים חייב לעמוד לדין ולהיענש בחומרה רבה ביותר עד כמה וכמה אם מוכרים אלכהל לקטינים אך ההאלכהל ידוע וברור שמזיק לכולם ככה שמבחינתיהייתי אוברת בכלל מכירת אלכהל.

  אם יוצא שאתם זכאים האמת תצא לאור אך אם לא אתם חייבים להיענש בחומרה רבה.

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.