קיטריונים לקבל צו הגנה של חושפת שחיתות - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • Noomi

  נשלח ע"יNoomi 10:23, 20 ביוני 2012

  שלום רב, מבקשת עזרה לדעת מהם הקריטריונים לקבלת צו הגנה של חושפת שחיתות.מה כולל צו זה, איזו הגנה הוא מקיף וכדומה. מבקשת לקבל תשובה ישירה מפורום זה. תודה מראש, נעומי

  השב
 • 11:25, 2 ביולי 2012

  למענה לשאלותיך הנך מוזמנת לעיין בחוק הגנה על עובדים (חשיפת עבירות ופגיעה בטוהר המידות או במינהל התקין), תשנ"ז-1997, ניתן למצוא עותק מהחוק באינטרנט.

  תגובה
 • 17:53, 7 ביולי 2012

  בפרקליטות החליטו לעשות עסקת טיעון עם הרופא, וקשה לי להסכים עם החלטה זו, במשטרה, בנציבות המדינה והפרקליטות אמרו לי חשפת שחיתות מאד גדולה ולבסוף סוגרים תיק פלילי לטובת עסקת טיעון? ברור לי שהתיק לא פשוט, הרבה קשרים וגיבוי יש לרופא. לקח הבנתי יותר מעו"ד אחד להגנתו, ואח בשב"כ, ואומר פרי מהשב"כ חבר שלי, וציפי לבני חברה שלי, ומשטרת המרחב חברים שלי, ומשפחת ג'יואריש חברים שלי, ואיומים וניסיונות לשחד אותי וזה לא הכל. איך אני כאדם שאין לו עו"ד יכולה להגיש ערעור לבג"ץ.

  תודה מראש,

  נעומי

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.