עתירה לבג"צ - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • as

  נשלח ע"יas 08:25, 28 בנובמבר 2012

  בדעתי לעתור לבג"צ. את העתירה עצמה כתבתיבעצמי. מאחר ואני חסר ידע משפטי, ומאחר וקריאת התקנות אינה עוזרת לי, אני זקוק להדרכה בנושא הטכני של הגשת הבג"צ. למשל: איך משלמים אגרה, איך מגישים תצהיר, לאן שולחים את העתירה וכו'. האם יש גוף משרד עו"ד שמוכן לתת עזרה בנושא זה ? גם בתשלום.

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עו"ד עופר יהלום,מנהל הפורום

  08:59, 28 בנובמבר 2012

  את העתירה יש להגיש ב-5 העתקים לפחות, בצירוף תצהיר לאימות העובדות מאושר ע"י עו"ד/רשם, למזכירות בית המשפט העליון, ולשלם אגרה של כ-1,500ש"ח. לאחר קבלת חותמת יש לשלוח עותק לכל אחד מהמשיבים.

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.