חיוב ארנונה רטרואקטיבי בגין טעות עירייה - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • גיא

  נשלח ע"יגיא 11:44, 23 בדצמבר 2012

  שלום רב, כתושב חוזר זכיתי להנחה בתשלומי ארנונה בעיריית מגורי במשך שנה לאחר שובי ארצה. לאחרונה (כחודש לאחר השלמת שנה מיום שובי לארץ) פנתה אלי העירייה בדרישה להשיב את ההנחה שניתנה לי באופן רטרוקאטיבי בשל טעות שנעשתה על ידי העירייה (מסתבר שהם טעו ונתנו לי הנחת עולה חדש במקום הנחת תושב חוזר וההבדל משמעותי..). האם זכותם לדרוש ממני באופן רטרואקטיבי את החזר ההנחה שנינתה לי בטעות? האם הם יכולים לדרוש ממני להשיב סכום כה גבוה תוך מס' ימים? בתודה מראש, גיא

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר יהלום,עו"ד,מנהל הפורום

  09:21, 24 בדצמבר 2012

  הנחתי היא שהנתונים שהבאת נכונים, כלומר באמת קיבלת הנחה, ואתה לא זכאי לקבל אותה.
  באופן עקרוני, אם אדם קיבל סכום כסף או הנחה שלא היה זכאי לה, הוא חייב להשיב את הכסף, ותוך זמן סביר מהדרישה - נאמר 30 יום.
  אני מציע לך לבדוק בדיוק כמה באמת היה עליך לשלם וכמה שילמת, ואם נותר חוב - לנסות להגיע להסדר עם העירייה

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.