כספים מביטוח לאומי - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • נופר

  נשלח ע"ינופר 13:23, 3 בינואר 2013

  אני בת 16, אבל אני די מעורבת בכל מה שקשור לביטוח לאומי. אני לקוית שמיעה ועד לפני שנה בערך קיבלתי כספים מביטוח לאומי. פתאום הם הודיעו לנו שיש לי אפס אחוזי נכות, כלומר אני לא לקוית שמיעה יותר וזה לא נכון. הייתי רוצה לדעת איך אני יכולה להגשת לבג"ץ ולהגיש תביעה נגד ביטוח לאומי.

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר יהלום,מנהל הפורום

  10:34, 4 בינואר 2013

  השאלה מתאימה יותר לפורום ביטוח לאומי או נזקי גוף, אבל מעבר לשזה יש לבדוק יותר פרטים לגבי המקרה הפציפי

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.