עתירה לבג"צ או לשכת עו"ד? - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • רא

  נשלח ע"ירא 06:32, 4 בינואר 2013

  שלום, קראתי את תשובתך בפורום ל-as ששאל אם יש עו"ד בקיא בנושא בג"צ שיוכל להכין את החומר לבג"ץ ואולי לייצגו? וזו גם שאלתי. אני חסרת אמצעים ולא רוצה לפנות לסיוע משפטי, האם יש עו"ד שיוכל לעזור לי בהגשת תביעה על עו"ד לבג"צ? העו"ד שלי הגיש בקשה לביה"ד, מבלי לשלוח לעורך דיני העתק לתגובתנו, ביה"ד נתן 15 יום לזמן תגובתינו ועו"ד המייצג אמר לי שעל העו"ד נגדי שצריך להגיב, אחרי 15 יום. התברר לי שהעו"ד נגדי הגיש את הבקשה מבלי לשלוח העתק לעו"ד כדי שלא נגיב וניתנה החלטה בתום 15 יום לטובת העו"ד הנגדי. האם צריך לפנות לבג"צ או ללשכת עורכי הדין בישראל? תודה, רא

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר יהלום,מנהל הפורום

  09:02, 8 בינואר 2013

  יש לפנות לב"ץ בבקשה לביטול פסק דין.
  ניתן גם לפנות בתלונה ללשכה, למרות שכמו כל תלונה - כולל במשטרה - זה לסיפוק יצר הנקמה ולא לתועלת אחרת

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.