חובת הסדר ראייה קבועים ומסודרים - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • אנה

  נשלח ע"יאנה 10:55, 21 במרץ 2012

  אנחנו בתחילתו של הליך גירושין , האם חלה חובה על האבא לקחת את הילדים בימים קבועים או שהוא יכול לקחתם לפי ראות עינו מתי שמתחשק לו? האם אין חובה חוקית על האבא להסדרי ראייה קבועים ומסודרים? הרי זו טובת הילדים ויחד עם זאת גם האם שנשארת עם הילדים צריכה קצת חופש לדאוג לסידורים או לנפש. האב רוצה שרשום בהסכם הגירושין שהוא רשאי לקחת את הילדים ולא מחוייב כפי שאני רוצה , מה נכון לעשות?.

  השב
 • 00:01, 27 במרץ 2012

  שלום אנה,
  חשוב מאוד שהאב יתחייב להסדרי ראייה קבועים הן לטובת הקשר בינו ובין הילדים והן ע"מ לאפשר לך להתרענן ולחדש כוחות.
  את בהחלט צודקת בדרישתך לימים קבועים.
  האבא אינו דוד או חבר משפחה ועליו להבין זאת רצוי באמצעות מגשר או פסיכולוג ילדים.
  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.