הסדרי ראייה של שני הצדדים בחופשות החגים - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • יסמין

  נשלח ע"ייסמין 12:42, 26 במרץ 2012

  שלום , האם בחופשות החגים כגון זו של פסח שבה החופשה היא ארוכה והחופשות מתחלקות חצי חצי בין הצדדים האם הסדרי הראייה הרגילים ממשיכים להתקיים או שבטלים ? אודה על תשובה מהירה . תודה

  השב
 • 23:56, 26 במרץ 2012

  שלום יסמין,
  לצערי אין תשובה אחת לשאלתך.כאשר מדובר בילדים בוגרים ניתן לחלק את תקופת החופש ללא הסדרי ראייה.
  כאשר מדובר בילדים רכים בשנים נהוג לא לגרום לנתק של למעלה מ- שלושה ימים לכל היותר ולאפשר מפגשים ( הסדריי ראייה) לצד השני. המפתח לעבור את העניין בשלום הוא הידברות והגיון בריא ואם לא מצליחים לבד להגיע לפיתרון, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע בעלי גישה גישורית כגון: פסיכולוג ילדים מוסמך, עו"ד מגשר בתחום וכו'.
  בהצלחה וחופשה נעימה,

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.