הסדרי ראיה - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • שירה

  נשלח ע"ישירה 22:16, 29 במרץ 2012

  שלום אני פרודה בדרך לגירושין יש לי ילד בן שנתיים ואבא שלו לוקח סמים לטענתו הוא הפסיק אך האם אני יכולה למנוע ממנו להיפגש עם הילד לבד עד שיביא בדיקה שמוכיחה שהוא אכן נקי?

  השב
 • 23:24, 4 באפריל 2012

  שלום שירה,
  משאלתך אני למדה, כי קיימות נורות אזהרה באשר ליכולתו של האב לתפקד כהורה אחראי האמון על שלומו של הילד.
  מומלץ לפנות בבקשה דחופה לבית המשפט לענייני משפחה, במידה וטרם הוגשה תביעת משמורת עליך לעשות כן מוקדם ככל הניתן.
  במסגרת הפנייה יש להגיש בקשה למתן צו המורה לאב לקיים קשר עם הילד בפיקוח, ובנוכחות מבוגר נוסף המוסכם על שני הצדדים, במקרים חמורים ניתן להיעזר במרכז קשר.
  מומלץ בחום לפנות לעו"ד המתמחה בתחום.
  בהצלחה וחג פסח שמח,

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.