מזונות - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • אנג'ליקה

  נשלח ע"יאנג'ליקה 00:18, 22 באפריל 2012

  אני ובעלי בהליכי גרושין אצל מגשרים. לפי ההסכם אני לא אקבל מזונות: יש לנו 3 ילדים גילאים: 22.5, 19.5, 14.5 . שנינו עובדים ומשתכרים באותו סכום. החלטנו על משמורת משותפת לבת ה- 14.5 . בעלי ביקש ממני שהוא יהיה המשמורן, כדי שיקבל נקודות זיכוי במס הכנסה בשכרו. לאחר לבטים רבים הסכמתי אך ביקשתי לערוך הסכם משני שבו יהיה כתוב שזה נעשה אך ורק לצורך מס הכנסה וזה לא נעשה (חששתי שבעתיד הילדה תאמר שנטשתי אותה, שלא נלחמתי עליה, למרות, שהבחירה שלה היתה לעבור איתו כי הוא השכיר דירה יפהפיה ליד הבית ספר שלה וקנה לה כל מה שהיא רוצה והיא תכננה ולבוא לבקר אותי מדי פעם - למרות שבהסכם יש חלוקה של ימים וחגים).השאלות שלי הן: האם מגיעים לי מזונות עבור הבת למרות ששכרי הינו כשכרו בסביבות 6000 ש"ח ולמרות שהלינה של הילדה אמורה להיות בצורת הוגנת ושווה? ואם כן כמה? ולגבי הבנים שבצבא - האם לא מגיע לי עבורם מזונות? האם אני יכולה לשלוח לכם את ההסכם ולקבל ייעוץ - בתשלום?

  השב
 • 22:52, 24 באפריל 2012

  שלום אנג'ליקה,
  אני ממליצה לפנות לפסיכולוג ילדים ( המתמחה במתבגרים) ע"מ לסייע לכם להבין מהי טובתה של הילדה לפני המעבר ואיך לקבוע את הסדרי הראיה להורה שאינו משמורן. אני ממליצה לקבוע שהמשמורת תהיה משותפת ולא שהאב יהיה משמורן.
  לגבי בנים חיילים מגיעים מזונות עד גיל 21 במידה והבנים מתגוררים בבית האם ( הכוונה ל-1/3 מדמי המזונות המקובלים)
  לבקשתך ניתן ליצור קשר עם המשרד להמשך טיפול- דרך יעוץ אישי.
  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.