דיני משפחה - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • מורן

  נשלח ע"ימורן 13:44, 6 במאי 2012

  הינני אם חד הורית אני ובן זוגי לא נשואים אי בנינו שום הסכם הינני החופשת לידה ולאחרונה איננו מסתדרים וכמעט לא מסכימים על כלום והוא עזב את הבית לפני חודשיים הצעתי לו שנפנה ליעוץ/גישור פעם הוא אומר לי כן ופעם לא יש לי תחושה שהוא לא ממש יודע מה לעשות או מנסה למשוך את הזמן בנתיים פניי לביטוח לאומי לקבלת הבטחת הכנסה השאלה שלי בעצם אם בסופו של דבר הוא ישלם על התקופה הזאת, ממתי בעצם הוא אמור לשלם מזונות ? הילד בן חצי שנה והיה גר איתנו חודש בערך שכירות הדירה ושאר ההוצאות אני משלמת על הילד אשמח אם תעזרי לי אפילו בקצרה אינני יודעת למי לפנות בעקבות הסיטואציה. תודה והמשך יום טוב

  השב
 • 22:20, 6 במאי 2012

  שלום מורן,
  ראשית יש לפעול באופן מידי בשני מישורים:
  האחד להגיש תביעה לבירור אבהות
  השני להגיש תביעת מזונות+ החזר הוצאות לאם
  בנוסף יש לשקול סעדים זמניים כגון: עיכוב יציאה מהארץ ועיקולים.
  מומלץ לפנות לעו"ד המתמחה בתחום וניתן כמובן לפנות למשרדי בעניין דרך יעוץ אישי.
  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.