מבקשת לצאת מהבית בזמן הליך גירושין אך חוששת שהדבר יפגע במשמורת על ילדיי - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • אילנית

  נשלח ע"יאילנית 12:01, 15 במאי 2012

  הגשתי בקשה לגירושין ובקשה למשמורת בלעדית על ילדיי. הם בגילאים 12 ו-9. עדיין אין מועד לדיון וסביר להניח שזה ייקח עוד מס' שבועות. בינתיים אני יורדת מהפסים ומוציאה את זה על ילדיי. ברצוני לשכור דירה או לעבור להוריי עד שאסתדר ולקחת איתי את הילדים אבל אני מפחדת שבעלי יאשים אותי בהפרת חוק או שזה ייפגע במשמורת על ילדיי. האם מותר לי לעשות את זה?

  השב
 • 22:46, 23 במאי 2012

  שלום אילנית,
  במידה ובעלך אלים או יוצר סביבה אלימה ומאיימת את רשאית לפעול להוצאת צו הרחקה.
  במידה ובעלך איננו אלים, אני ממליצה לך לפנות למשרד דרך יעוץ פרטי לאור מורכבות הנושא והאופציות הקיימות.
  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.