אם בתי מנסה להעניש אותי ומונעת ממני ומהוריי לראות את בתי - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • אסף

  נשלח ע"יאסף 22:36, 5 ביוני 2012

  אהלן אני אב לילדה ב12 החייה עם אמא, בתי נולדה בזמן שהיינו חברים, אני ואימא מעולם לא נישאנו. יש בינינו הסכם מזונות הכולל הסדר ראיה, ההסכם נחתם בפני עורכי הדין של שני הצדדים. מסיבות כאלו ואחרות ההסכם מעולם לא הוגש לבית משפט לאישור. מאז אני משלם את המזונות בדרך כלל בזמן אבל תמיד משלם הכל. כמו כן משפחתי ואני תמיד עוזרים לאימא של הילדה בבעיות כלכליות שהיא נתקלת. בעייתי היא שקורה לפעמים שאני לא מצליח לשלם את המזונות בזמן, אלא בחלקים גדולים במהלך החודש.עקב מחסור בעבודה בתחום שלי. האם מנגד מנסה "להעניש" אותי בכך שהיא מונעת ממני ומהורי לראות את הילדה ואף אוסרת עליה לדבר איתנו בטלפון. הדבר פוגע נפשית מאוד בילדה ובנו. המצב חוזר כל כמה חודשים והדבר אף קורה בגלל מחלוקות שאינן קשורות למזונות. האם אני יכול ללכת למשטרה או לגוף אחר שימנע מהאם למנוע ממני לראות את בתי? איך אני מגיש את ההסכם לאישור בית המשפט והאם הוא דורש את הסכמת האם תודה רבה על התשובה

  השב
 • 22:52, 18 ביוני 2012

  שלום אסף,
  ראשית האם אתה מופיע כאביה של הילדה ברישומי משרד הפנים?
  באם התשובה חיובית- יש להגיש תביעה להסדרי ראיה וביקורים לבית המשפט לענייני משפחה.
  מומלץ לבקש מינוי פקידת סעד לסדרי דין שתסייע בעניין.
  בנוסף במידה ותפתח תיק תהיה רשאי לבקש הפנייה ליחידת הסיוע המשפטי שליד בית המשפט לענייני משפחה ללא עלות למי שפותח תיק.
  כמובן שמומלץ לפנות לעו"ד בתחום.
  הסיוע בפורום הוא בחזקת " אקמול" ולא יכול להחליף טיפול משפטי.
  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.