משמורת - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • רינה

  נשלח ע"ירינה 21:52, 16 ביוני 2012

  היי, האם אב שאינו עומד בתשלומי המזונות או בהסדרי הראיה במלואם יכול להגיש בקשה למשמורת מלאה? הוא מאיים בכך בתואנה שהוא חי עם אישה שלא אכפת לה לממן גם את הילדות כי זה בשוטף של הבית.האם בימ"ש בכלל יכול להתייחס לטענה שכזו ויתחיל לנכנס לעובי הקורה או שמה שיש פה זה איום גרידא? אודה לתגובה מהירה.

  השב
 • 22:58, 18 ביוני 2012

  שלום רב,
  צר לי על דברי ההבל של האב, אין בטענתו ולא כלום, מומלץ לא להתרגש מדובר באיום סרק.
  שמורה לך הזכות להגיש בקשה לפסיקת דמי טיפול והוצאות לאב במידה ואיננו עומד בהסדרי הראייה וכמובן לפתוח בהליכי הוצל"פ.
  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.