מה אומר החוק לגבי משמורת אצל האם כאשר האם לא עובדת? - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • א

  נשלח ע"יא 12:43, 20 באוגוסט 2012

  שלום אני בת 40 ואימא לילד בן 10 וילדה בת 8. אני ובעלי לא מסתדרים בזמן האחרון ואני חושבת על פרידה אבל מפחדת מאוד. מאז שהבן שלי הגדול נולד לא עבדתי. אין לי מקצוע ולא למדתי בצורה פורמלית בלימודים גבוהים. אני מאוד חוששת איך אסתדר מבחינה כלכלית אם אפרד מבעלי ועוד יותר מפחדת מה יקרה אם לא אמצא עבודה, האם זה אומר שהילדים יגדלו אצל האבא בגלל שאני לא יכולה לכלכל אותם? מה החוק אומר במקרה כמו שלי?

  השב
 • 14:42, 21 באוגוסט 2012

  שלום רב,
  ראשית אני מאוד מעריכה את הכנות, אכן מאוד מפחיד להתגרש ובצדק! לפרק תא משפחתי איננו עניין קל, לא בהיבט הכלכלי ולא בהיבט הנפשי.
  מבחינה כלכלית- ילדיך יהיו זכאים לדמי מזונות ולהשתתפות האב בהוצאות נילוות וכן לתשלום הוצאות המדור. כמו כן, במידה וצברתם רכוש תהיה חלוקה בנכסים: רכב, זכויות ממקום העבודה, קרנות השתלמות, בית מגורים וכו'.
  אין במדינת ישראל חוק שקובע שהילדים יגדלו אצל האב היות והאם איננה עובדת- המלצתי היא לפנות מוקדם ככל האפשר לעו"ד המתמחה בתחום דיני משפחה ובמקביל לפנות לפסיכולוג מוסמך לקבל תמיכה נפשית, ניתן גם דרך קופת החולים.
  ידע הוא כוח, הפחד משתק וחבל!
  בהצלחה,

  תגובה
 • 13:20, 22 באוגוסט 2012

  תודה לך על ההבנה והתשובה

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.