עניין מסובך ומורכב - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • מישהו

  נשלח ע"ימישהו 19:42, 1 בדצמבר 2012

  שלום אני מוסלמי הייתי נשוי נישואי ביגמיה עם אישה מוסלמית עם חוזה לא מאושר מכל משרד ממשלתי או שרעי נולד לבת זוגי לשעבר בן כיום הוא בן שנתיים שהוא רשום רק בתעודת זהות של אמא שלו אנחנו פרודים מאז שהיה הילד בן חודש ואין ביני לבין הילד שום קשר ובכלל לא ראיתי אותו ולא גידלתי אותי ולא שילמתי לאמא שלו מזונות.. הגשתי תביעה להסדרי ראייה אך האם התנגדה וגילתה לי שהילד אינו שלי , אני רוצה לעשות בדיקת רקמות היועץ המשפטי לממשלה יחד עם משרד הרווחה המליצו שהילד יירשם בתועדת הזהות שלי על סמך שהגשתי תביעה להסדרי ראייה והמליצו שאגיש תביעה בבית הדין השרעי ושם יוכיחו נישואין ויירשם הילד אטומטית בתעודת הזהות שלי , כיום אני לא רוצה את הילד כי אני יודע בוודאות שהוא לא שלי ויש לציין שגם האם תבעה את האבא הביולגי , מה הסיכויים שהילד ירשם כבני על סמך חוזה נישואין שלא מאושר ועם הידיעה בוודאות הילד אינו שלי ? אני אוכל להתנגד אם תהיה החלטה כזו?ואיך אוכל לשכנע את בית המשפט שצריך לערוך בדיקה לסיווג רקמות כדי לשלול את האבהות ?!

  השב
 • 19:41, 11 בפברואר 2013

  שלום רב,

  אכן התמונה שהינך מצייר הינה מרוכבת, לכן בטרם מתן מענה יש לבחון את מכלול העובדות לכך.

  הנך מוזמן לפנות למשרדנו שליחת ייעוץ פרטנית בנושא.

  בברכה,
  תמר בן אלי, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.