אם בטיפול פסיכיאטרי - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • ירון

  נשלח ע"יירון 22:21, 3 באפריל 2013

  שלום רב, רציתי לדעת אם גירושים מאישה הנמצאת בטיפול פסיכיאטרי, יגדילו את הסיכוי שלי לקבל את המשמורת על ילדנו עקב המצב הנפשי בו נתונה האם. תודה,

  השב
 • 12:12, 4 באפריל 2013

  ירון שלום רב,

  כאשר אין הסכמה בין ההורים על משמרות הילדים, בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני (אם תביעת הגירושין הוגשה בו קודם ותביעת המשמורת נכרכה כדין) הוא שמוסמך להכריע בעניין, כאשר כאן השיקול העיקרי הוא טובת הילד, שמשמעותה היא שמירה על בריאותו הגופנית והנפשית של הילד וסיפוק צרכיו השונים. לעיתים קרובות ייעזר בית המשפט בגורמי הרווחה אשר יבדקו את מסוגלותם של ההורים ואת תפקודם.

  אולם, כאשר מדובר בילד שהוא מתחת לגיל 6, החזקה היא שהוא אמור להישאר לגור עם האם – חזקה זו נקראת חזקת הגיל הרך. לרוב, רק אם ייטען כי קיים פגם חמור בתפקודה של האם ואכן יימצא כי תפקודה לוקה בפגם מהותי, עשויה המשמורת לעבור אל האב.

  לאור התמונה כפי שהינך מצייר לא ברור מהו גילו של הקטין, ובמה מתבטא העבודה כי האם מצויה בסטיפול פסיכאטרי בכל הנוגע לתפקודה כאם וסיפוק צרכי הקטין.

  על כל פנים, אני ממליצה לך להסתייע בייעוץ משפטי מקיף לעניין זה, הן לאור הרגישות הגבוהה בו שהרי מדובר בקטין ובכלל זה לבחינת מכלול העובדות והזכויות העומדות בפניך.

  בברכה,
  תמר בן אלי, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.