אימוץ ילדים - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • טלי

  נשלח ע"יטלי 15:39, 3 בדצמבר 2013

  בן זוגי (לא בעלי) ואני חיים יחד 9 שנים. הוא אב לשני בניי לכל דבר למרות שהוא לא אביהם הביולוגי. הוא אוהב אותם והם אותו. אביהם הביולוגי לא חי בארץ ולא שומר איתם על קשר. האם בן זוגי יכול לאמץ את בניי כילדיו למרות שיש אב ביולוגי שחי?

  השב
 • 21:09, 3 בדצמבר 2013

  ערב טוב, תנאי עקרי לאימוץ שהמאמצים יהיו בעל ואישה נשואים זה לזו . מעבר לכך צריך לבדוק את הנסיבות הספציפיות של משפחתך כדי לייעץ אם ביהמש יורה על ניתוק הקשר המשפטי ביולוגי ויכריז על הקטינים כברי אימוץ. חג שמח

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.