מינוי אפוט - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • שולי

  נשלח ע"ישולי 16:09, 4 בינואר 2014

  מונתי לאפוט זמנית על אח,60 ,לאחר שהוכן התסקיר הגעתי עם אחי לפקידת הסעד לשם מתן תגובה.אחי צלול ויודע להביע דעתו.אולם יש ליקוי מחשבתי ושיפוטי .ניכר חוסר היגיון במעשיו.הוא פגוע ראש. הפסיכיאטר רשם :"כרגע לא ממליץ" התסקיר יוגש בקרוב עם תגובתי שניתנה בעל פה. האם עליי לשלוח לבית המשפט כבר תגובה או שעליי להמתין לתסקיר המלא הכולל תגובתי? האם בית המשפט נוהג לפסוק על פי דעתו של הפסיכיאטר?

  השב
 • 09:59, 12 בינואר 2014

  שולי יקרה, על פי החוק, על מנת שבית המשפט ייתן צו אפוטרופסות כנגד חסוי, יש צורך בהמלצת עובדת סוציאלית ( כפי שמשתקף בתסקיר) והמלצת רופא. כפי שהבינותי ממך , הפסיכיאטר אינו ממליץ על מינוי אפוטרופוס לאחיך. אני סבורה כי יש להמתין לתסקיר העובדת הסוציאלית ולהמלצתה באשר לצורך במינוי אפוטרופוס לאחיך ולזהות האפוטרופוס. חשוב שעמדתך ,תובא בפני בית המשפט ואת יכולה לעשות זאת בכתב או לבקש כי ייקבע דיון. בהצלחה, שוש

  תגובה
 • 20:20, 12 בינואר 2014

  תודה.העוסית שהיא פקידת סעד מסתמכת על המלצתו של הפסיכיאטר ולכן אינה ממליצה כמותו.
  שניהם לדעתי טועים ומפקירים את אחי.
  האם אני חייבת עורך דין שיטפל בבקשה?

  תגובה
 • 19:11, 15 בינואר 2014

  שולי שלום,
  באם את רוצה לפנות לבית משפט, רצוי כי תעשי זאת עם עורך דין. בהצלחה , שוש

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.