הסדרי ראיה עם סופי שבוע בשיתוף שני ההורים...או בלעדיו - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • אייל

  נשלח ע"יאייל 18:42, 25 בפברואר 2014

  שלום! אמו של ילדינו בן השנתיים וחצי ואני נמצאים בעיצומו של תהליך שבסיומו ייקבע הסכם להסדרי ראיה, חלוקת חגים ונושאים שונים. זכות המשמורת, כפי שקבענו מראש, הינה שלה, והוא גר אצלה נכון להיום. יש לי ברשותך שתי שאלות: 1) האם אני מחוייב חוקית להסכים לכך שחלק מסופי השבוע יהיו משותפים, כדי שהאמא תוכל לראות אותו בשבת אצלי, ואני אצלה? 2) דבר דומה לגבי החגים - האם אני מחוייב להסכים לכך שהיא תהיה חלק מהם אצלי כאשר הוא נמצא חג מסויים איתי? שאלות אלה נובעות מבקשות חוזרות ונשנות של האמא להוסיף להסכם שהוא לא יהיה איתי בערבי חג מסויימים מטעמי דת או מכיוון שאיננו חוגגים אצלינו חג בצורה "נכונה", כדי לראות אותו גם כשהוא חווה אותי כאבא בזמן המועט שיש לנו ביחד, בין צרות אחרות... תודה על כל ייעוץ / עזרה! אייל

  השב
 • 13:44, 13 במרץ 2014

  אייל שלום, חסר לי פרט מהותי והוא המלצות פקידת הסעד. אשמח באם תכתוב שוב ותפרט באם יש תסקיר ומה המלצותיו. באופן כללי, אין אתה מחויב לקבל את אם בנך בביתך לאחר גירושיכם כמו שאינך מחויב לקבל איש בביתך. בנוסף, חלוקת החגים בין ההורים אמורה להיות שיוויונית בלא קשר לאופן בו אתה חוגג את החגים.
  בהצלחה , שוש

  תגובה
 • 20:05, 13 במרץ 2014

  הי ותודה על התגובה.
  אין המלצות של פקידת סעד כי לא נאמר לנו להגיע לשיחות איתה, אנחנו כרגע בשיחות רק עם יועצת מטעם בית המשפט על מנת להגיע להסכמות ולגבש הסכם.
  תודה!!

  תגובה
 • 08:52, 14 במרץ 2014

  אייל שלום,
  אני מבינה כי אתם נמצאים בשיחות עם עובדת סוציאלית ביחידת הסיוע שליד בית המשפט. באם המשא ומתן לעניין הסדרי הראייה לא יצלח שם, סביר להניח כי בית המשפט ימנה פקידת סעד אשר תמליץ לבית המשפט על אופן ביצוע הסדרי הראייה לרבות חגים .
  בהצלחה, שוש

  תגובה
 • 12:08, 16 במרץ 2014

  תודה רבה! נקווה שלא נגיע לזה.
  בברכה,
  אייל

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.