בת 14 לא רוצה כמעט ללכת לאבא - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • רונית

  נשלח ע"ירונית 22:10, 28 באוקטובר 2014

  שלום רב, אני גרושה 4.5 שנים ויש לי בן בן 9.5 ובת מעל 14 שנים. האב עבר כמה דירות, ובשנה האחרונה הוא גר במרחק של לפחות שעת נסיעה מבית הילדים. הבעיה מתחלקת ל2 . ראשית הוא כמעט ולא משלם מזונות וחייב לי לאם כסף רב. שנית המעבר שלו, לאזור רחוק, גורם לנערה לא להסכים ללכת אליו כמעט. היא טוענת שהחברים שלה פה, וכן היא לא אוהבת ללכת אליו שכן משעמם לה שם. יש לציין כי לי אין חיים, מאחר וכל הזמן אני צריכה לדאוג והדבר לא מאפשר לי לזכות ביומיים שאני אמורה לקבל לעצמי כגרושה.שנית, הנושא מעמיד אותי במצב עגום מול הילדה שכן אני מתעקשת שתלך אליו. מסבירה שהקשר אתו חשוב. יש לציין כי הגרוש עשה עמי ברוגש בשנה וחצי האחרונות ואין לי גם ערוץ תקשורת אתו. הדבר משרת את העובדה שהוא לא עונה למיילים שלי חרף אי הפקדת המזונות, וכן לטענתו הוא לא יכול לדרוש ולהכריח את הנערה להגיע אליו, שכן היא גדולה. כל זה מכניס אותי למצב קשה של מריבות אתה, והיא נשארת עם הרגשה שאני דוחה אותה. כמובן שזה לא כך, זה פשוט שגם אני כאדם, חייב זמן לעצמי להחזיר לעצמי את עצמי ולטעון מצברים. מה עלי לעשות?

  השב
 • 08:31, 17 בנובמבר 2014

  רונית שלום,
  קשה מאוד להכריח נערה בגילה לקיים הסדרי ראייה עם אביה. עם זאת , קיימת חשיבות עליונה לקשר תקין של קטין עם הורהו ויש לעשות מאמץ לשפר את הקשר באמצעים טיפוליים. אפשרות נוספת היא לפנות לבית המשפט ולבקש כי יינתנו סמכויות לפקידת סעד ולהיעזר בה בכל הקשור לקביעת הסדרי ראייה בין הקטינה לאביה.
  בהצלחה, עו"ד שוש חן נחום

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.