משמורת מזונות ומדור - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • אביגיל

  נשלח ע"יאביגיל 21:53, 1 בינואר 2015

  בן 15 שלאחר שנתיים נתק מצד האב ואף לא השתתף בבר מצוה לאחר הסתה עבר לגור אצלו. ותובע משמורת ביטול מזונות ומזונות ומדור האם יפסקו לו? והאם דירה שלי לא שכד ולא משכנתא מחויב במדור? כי בפס"ד גרושין יש רק סך כללי ל3 ילדים.ללא מדור

  השב
 • 11:30, 18 בינואר 2015

  אביגיל שלום,
  מדברייך הבנתי כי הקטיןבן ה- 15 עבר להתגורר עם אביו. אם אכן המשמורת תעבור לאב , יופסק תשלום המזונות ועמו המדור. עם זאת , אם את מתנגדת לכך, יאלץ האב להגיש תביעה למשמורת ואת תתנגדי לתביעה.
  בהצלחה , עו"ד שוש חן נחום

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.