האם מסרבת להשתתף בהוצאות - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • ניסים

  נשלח ע"יניסים 19:13, 16 בנובמבר 2015

  שלום רב, ע"פ הסכם הגירושים שלי ושל גרושתי עלינו לשאת בחלקים שווים בהוצאות שונות כמו הוצאות רפואיות חריגות, ביגוד ועוד. האם מסרבת להשתתף בהוצאות של הקטין אבל תובעת בהוצאה לפועל את החלק שלי בהוצאות שלה. דין ההוצאות הוא כדין מזונות. איך אני יכול לקבל ממנה את החלק שלי בהוצאות?

  השב
 • מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

  עו"ד הילה בורנשטיין,מנהל הפורום

  18:48, 19 בנובמבר 2015

  ניסים שלום

  אם אתה זה שהוצאת את ההוצאה וגרושתך מסרבת להשיב לך מחצית -באפשרותך לתבוע את גרושתך בהוצאה לפועל להציג את הקבלות ואת הסכם הגירושין, בדיוק כפי שגרושתך עושה.
  ביגוד לא נחשב כהוצאה חריגה אלא כחלק ממזונות הילדים - ולכן לא ברור מדוע צריך להשתתף בנוסף בביגוד?

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.