הסדרי ראייה של קטינים - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • גבי

  נשלח ע"יגבי 11:34, 14 באוגוסט 2016

  שלום רב. אנו גרושים מזה שנתיים. במסגרת הסכם גירושין התחייבתי לקבל שני קטינים(12 ו- 16) פעם בשבוע ל-4 שעות(מסיום הלימודים ועד 20:00) ופעם בשבועיים לשישי-שבת כולל לינה. לפני 7 חודשים אירע מקרה אצלי בבית עם הקטינים(כעסתי על הקטן ואמרתי דברים שליליים...) והכל "התפוצץ". מאז הקטינים לא באים אליי מתוקף ההסכם, אלא רק ביוזמתי. האם לא משתפת פעולה ולא משדלת אותם לבוא אליי בטענה ש-"אני לא יכולה להכריח אותם". אציין שמאז המקרה המצער היחסים שוקמו. יצאנו הרבה ביחד לסרטים, לגלידה, לפיצה וכו'. הקשר שלי איתם הוא מצויין. אני אבא מאד דואג ואכפתי ולכן גם חשוב לי הקשר עם הילדים. לצערי, האם בהתנהלותה יוצרת ניכור ביני לבינם. הם לא ישנים אצלי כבר 7 חודשים - מה שהכרחי להידוק הקשר! בעקבות האירוע הנ"ל, האם תובעת אותי בגין אלימות מילולית ומנסה לערער את סמכותי כאב. בנוסף, היא לא מאשרת את יציאתי לחו"ל עם הקטין(לפני בר-מצוה). *בעוד 3 ימים ייערך דיון בעניין יציאת הקטין לחו"ל איתי, בעקבות סעד שביקשתי מביהמ"ש; *ובנובמבר ייערך דיון בעקבות התביעה שלה כנגדי(הגשתי כתב הגנה משלי לביהמ"ש). 1) האם, בפירוש, לא מקיימת את הסכם הגירושין, שבו מצויין כי אני רשאי לצאת עם הקטינים לחו"ל(ואין לה זכות וטו בנדון). 2) האם לא מקיימת את הסדרי הראייה ככתוב בהסכם. שאלותיי: 1) כיצד עליי לייצג את עצמי בדיון הראשון? (אני מעוניין לצאת לחו"ל עם הקטין). 2) איזה קו הגנה עליי לנקוט בדיון בנובמבר? 3) האם כדאי להגיש כתב תביעה משלי על הפרת סעיפים בהסכם, ואם-כן, מתי? (לפני הדיון בנובמבר או אחרי?) 4) באילו מילים רווחות בתחום הנ"ל, אני יכול להשתמש, ששופטים מכירים?

  השב
 • מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

  עו"ד הילה בורנשטיין,מנהל הפורום

  13:54, 14 באוגוסט 2016

  גבי שלום,

  ברור שיש צורך בהגשת תביעה לאכיפת הסכם, כמו כן יש לשקול עירובה של עובדת סוציאלית.
  יחד עם זאת התשובה לשאלותיך מקיפה וארוכה ואינה מתאימה למענה במסגרת פורום זה.
  אתה מוזמן לפנות למשרדי לצורך קבלת ייעוץ מקיף וסיוע.

  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.